Etyczny t-shirt

Instalacja Etyczny t-shirt

 

Instalacja Etyczny T-shirt ma na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo, jakie stanowi przemysł odzieżowy tzw. Fast Fashion, będący drugim co do wielkości zaraz obok przemysłu rafineryjnego zagrożeniem dla ekosystemu Ziemi. Daje także zarazem sygnał do odpowiedzialnego tworzenia i konsumpcji mody w postaci ekologicznego, uniwersalnego basicu.

 

Pudełkowy krój, organiczna bawełna i zminimalizowanie śladu węglowego dzięki lokalnej produkcji stanowią filary etycznej mody.

Transparentność na wyciągnięcie ręki

 

Etyczny t-shirt jest instalacją w pełni sensoryczną, nieograniczoną szklaną taflą, jest obiektem, którego można dotknąć, aby poczuć materiał, obejrzeć metkę, ale przede wszystkim po to, aby uzmysłowić fakt, iż odpowiedzialna moda nie jest tylko pustym słowem, ale czymś co istnieje i co może się stać powszechne.

Konceptem akcji jest prezentacja instalacji w przestrzeni miejskiej otwartej na ludzi, dlatego Instalacja Etyczny t-shirt zaprezentowana została w gdyńskiej kawiarni Tłok pod koniec 2019 roku, skąd wyruszyła w drogę po Polsce.