Nasze Wartości

Prowadzenie marki odzieżowej, to dla nas niesamowita przygoda niosąca z sobą wiele wyzwań, a także radości i przyjemności. Ale pozwala nam także mieć wpływ na mały kawałek otaczającego nas świata, wpływ, który staramy się czynić możliwie odpowiedzialnym i etycznym na wszystkich płaszczyznach prowadzenia marki.
G • A • U   kieruje się kilkoma wartościami:

Ubieraj się zdrowo

Skóra jest największym organem Twojego ciała i biorąc pod uwagę jej właściwości do chłonięcia substancji z otoczenia, niezmiernie istotne jest to, co na siebie wkładasz. Nasze ubrania szyjemy tylko z certyfikowanej bawełny ekologicznej (certyfikat GOTS oraz Oeko-Tex Standard 100), która nie zawiera żadnych toksycznych substancji, pestycydów, ftalanów, chlorowanych fenoli ani metali ciężkich, dzięki czemu możesz je nosić bez obawy o zdrowie swoje lub swoich dzieci.

Jesteśmy Fair

Niezmiernie istotne jest dla nas to, aby wszystko co jest związane z G • A • U było etyczne, dlatego nasze ubrania szyjemy w swojej pracowni krawieckiej, używając tylko bawełny dzianej w polskiej dziewiarni. Mając wpływ i kontrolę nad wszystkimi etapami produkcji, mamy pewność, że ubranie, które do Ciebie trafia nie spowodowało niczyjego cierpienia.

Less Waste

Wiemy, że w XXI wieku niezmiernie trudno jest być w 100% „Zero Waste”, ale każdego dnia dążymy do tego, aby ograniczyć produkcję odpadów w jak największym stopniu. Starając się prowadzić markę w sposób odpowiedzialny, nasze kolekcje odszywamy w niewielkich ilościach, aby nie powstawały nadwyżki produkcji, a nasze kroje powstają z myślą o zminimalizowaniu strat materiałowych. Do szycia używamy tylko dzianiny produkowanej w polskiej dziewiarni, dzięki czemu ograniczamy emisję spalin rezygnując z dostaw międzynarodowych. Twoje zakupy pakujemy w pergamin i kartonowe pudełko, a do zaadresowania używamy papierowej naklejki z etykietą.

Transparentność

Wyceniając nasze ubrania nie kierujemy się wysoką marżą, ani tym co jest aktualnie modne, stosujemy natomiast prostą matematykę, w której na ostateczną cenę składają się:

  • 30-50% koszt materiału i uszycia ubrania
  • 30-40% podatki i ewentualne prowizje
  • 20-40% opłaty związane z prowadzeniem marki, jej rozwojem oraz nasze wynagrodzenia

Pomagamy

Prowadząc markę od 2013 roku zdążyliśmy nauczyć się, że „zawsze coś zostaje” – mogą to być nie do końca udane odszycia lub małe skazy materiału na ubraniach, których nigdy nie wyrzucamy. Przez te kilka lat wspieramy polskie fundacje osób niepełnosprawnych czy też domów samotnej matki, przekazując im nieodpłatnie tę właśnie odzież, ponieważ wierzymy, że dobro wraca a biznes nie zawsze oznacza tylko zysk.

Jesteśmy Slow

Na co dzień w życiu oraz w pracy staramy się za niczym nie gonić, nikogo nie popędzać, działając rozsądnie i odpowiedzialnie. Dlatego nie zawsze trzymamy się kalendarzy branży modowej, nie śledzimy wybiegów największych domów mody ani fashion week’ów. Staramy się tworzyć to, czego sami poszukujemy w modzie i słuchamy tego co nam mówicie, ponieważ przede wszystkim jesteśmy ludźmi tworzącymi coś dla ludzi.