Poliester = Ropa

Być może ten syntetyczny materiał nie gniecie się i szybko schnie, ale nie bez znaczenia jest fakt, że twoja skóra nie może w nim swobodnie oddychać. Co jeszcze ważniejsze, do produkcji poliestru wykorzystuje się głównie substancje ropopochodne i sam ten fakt przeraża na tyle, że nigdy nie powinnaś ubierać się w poliester.

Przemysł rafineryjny odpowiada za jedno z największych zagrożeń dla ekosystemu Ziemi i ma niebagatelny wpływ na Twoje zdrowie.

Poliester szkodzi również ludziom zatrudnionym przy jego produkcji, a także tym, którzy z niego szyją ubrania – już samo przebywanie w ogromnych szwalniach i wdychanie oparów z poliestru jest szkodliwe!

Pomyśl o sobie, a nie o modzie w pierwszej kolejności przy wyborze materiału, z którego dane ubranie jest uszyte. Moda nigdy nie odwdzięczy Ci się tak jak Twoje ciało, które pozwoli że będziesz zdrowa i piękna!

G • A • U idzie na przód, dlatego szyjemy ubrania tylko z ekologicznej certyfikowanej bawełny, która nie krzywdzi nikogo na żadnym etapie jej produkcji